Braçe sulmon opozitën

Shqipëria

Braçe sulmon opozitën

Më: 13 janar 2021 Në ora: 17:23
Erion Braçe

Zv.kryeministri Erion Braçe ka komentuar situatën nga  përmbytjet pas reshjeve intensive të shiut.

Ndërsa i përgjigjet edhe kauzaver të opozitës.

Duke bërë një krahasim mes situatës së sotme dhe asaj të 2010, Braçe shkruan se sot edhe pse reshjet me shifra zyrtare ishin disafish më të larta me intensitetin e rënë në 2010 kanë shkaktuar më pak përmbytje.

Braçe i ka dhënë një përgjigje edhe sulmeve të opozitës duke thënë se ata nuk arrijnë dot të pranojnë realitetin duke i cilësuar si “idiotë politikë”  që shifrat e reshjeve u duken si plumba.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat