Biden presidenti i ri i SHBA/ Meta: I bindur që marrëdhëniet tona do vazhdojnë të zhvillohen

Shqipëria

Biden presidenti i ri i SHBA/ Meta: I bindur që marrëdhëniet tona do vazhdojnë të zhvillohen

Më: 20 janar 2021 Në ora: 22:44
Ilir Meta

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka uruar Joe Biden për detyrën e marrë si president i 46-të i SHBA-së.

Ai tha se është i bindur që marrëdhëniet mes dy vendeve do të vazhdojnë të zhvillohen.

“Urimet më të sinqerta, të miat dhe të popullit shqiptar, për Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Sh.T.Z. Joe Biden dhe Zëvendëspresidenten, Sh.S.Znj. Kamila Harris. Jemi të bindur se marrëdhëniet tona do të vazhdojnë të zhvillohen më tej, ndërsa së bashku forcojmë bashkëpunimin transatlantik dhe në NATO. Shqipëria do vijojë të mbështetet në partneritetin strategjik me SHBA, si garanci jetike për paqen dhe stabilitetin në rajonin tonë dhe në çështje të rëndësishme globale”, shkruan Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat