Pas urdhrit të Joe Biden, Aeroporti i Rinasit jep njoftimin për pasagjerët që do të udhëtojnë drejt SHBA

Shqipëria

Pas urdhrit të Joe Biden, Aeroporti i Rinasit jep njoftimin për pasagjerët që do të udhëtojnë drejt SHBA

Më: 22 janar 2021 Në ora: 18:07
Aeroporti i Rinasit

Vetëm një ditë pasi mori detyrën si President i SHBA, Joe Biden urdhëroi që të gjithë pasagjerët që do të hyjnë në SHBA duhet të kenë bërë testin e Covid-19 dhe të karantinohen.

Ndërkohë sot Aeroporti “Nënë Tereza” njofton se duke filluar që nga 26 janari, të gjithë pasagjerët që udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duhet të paraqesin një rezultat negativ testi COVID-19.

Ose prova që e kanë kaluar COVID-19 përpara se të udhëtojnë.

Ja detajet:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat