Përgjimet e Antimafias italiane, Bardhi: Provuan edhe njëherë pushtetin e kalbur, nga korrupsioni dhe bashkëpunimi me…

Shqipëria

Përgjimet e Antimafias italiane, Bardhi: Provuan edhe njëherë pushtetin e kalbur, nga korrupsioni dhe bashkëpunimi me…

Më: 23 janar 2021 Në ora: 17:38
Gazment Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar për përgjimet e publikuara nga mediat italiane, ku përmendet fakti se zyrtarë të lartë shqiptarë përfshihen në skema rryshfetesh për lejet e ndërtimit të gradacelave.

Në një postim në facebook, Bardhi thotë se Veliaj, të cilin e quan shërbëtori i organizatës mafioze Ndragheta, duhet të ishte sot përpara SPAK dhe jo duke mashtruar qytetarët.

Më tej demokrati thekson se “përgjimet e Antimafias italiane provuan edhe njëherë pushtetin e kalbur, nga korrupsioni dhe bashkëpunimi me mafian, të Edi Ramës dhe Erion Veliajt”, ndërsa shton se dita kur shqiptarët do kenë drejtësi është më afër se kurrë më parë.

Postimi i plotë

Shërbëtori i organizatës mafioze Ndragheta duhet të ishte sot përpara SPAK dhe jo duke mashtruar qytetarët! Erion Veliaj e ka shndërruar Bashkinë e Tiranës në lavatriçe të pastrimit të parave të pista të mafias.

Përgjimet e Antimafias italiane provuan edhe njeherë pushtetin e kalbur, nga korrupsioni dhe bashkëpunimi me mafian, të Edi Ramës dhe Erion Veliajt.

Ne e kemi në dorë të bëjmë drejtësi më 25 prill. Dita po vjen dhe drejtësia është më afër se kurrë më parë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat