Një deri 3 mijë euro për të lejuar ndërtime të paligjshme, gjykata jep vendimin për punonjëst IMT-së

Shqipëria

Një deri 3 mijë euro për të lejuar ndërtime të paligjshme, gjykata jep vendimin për punonjëst IMT-së

Më: 24 janar 2021 Në ora: 12:31
Foto Ilustrim

Gjykata e Posaçme ka lënë ne burg dy inspektoret e IKMT në bashkinë e Kamzës, Dritan Nikoli dhe Ermal Baci.

Nga hetimet është konstatuar se dy inspektorët edhe në rastet kur dilnin në terren ata kërkonin ryshfete në raste kur konstatonin ndërtime të paligjshme nga subjektet.

Dy inspektoret nuk kanë folur para gjykatës, por sipas SPAK dyshohet se shuma që ata merrnin nga subjektet varionte në 1 deri në 3 mijë euro.

Ndërkohë nga hetimet e Prokurorisë së Posaçme nuk figuronin persona të tjerë deri më tani të implikuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat