Universiteti Mjekësisë mer vendimin: Si do zhvillohen provimet, çfarë ndodh me mungesat

Shqipëria

Universiteti Mjekësisë mer vendimin: Si do zhvillohen provimet, çfarë ndodh me mungesat

Më: 12 shkurt 2021 Në ora: 17:03
Universiteti Mjekësisë

Universiteti i Mjekësisë ka marrë vendimin mënyrën si do të zhvillohen provimet.

Mësohet se sezoni do të zgjatet 45 ditë. Studentet nuk do të penalizohen për shkak të mungesave.

Për studentët që nuk marrin dot pjesë në këtë sezon provimesh do të ketë një mundësi të dytë, në një sezon të ndërmjetëm në varësi të situatës nga pandemia.

Komiteti i Ekspertëve pak ditë më parë vendosi që sezoni i provimeve për universitetin do të zgjatet, për të siguruar kombinimin e provimeve online dhe në auditor, për lëndët që kërkojnë prezencë, sipas vlerësimit të MASR, duke zbatuar rreptësisht protokollet anti-COVID.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat