Moti i keq, edhe Rinasi mbeti i mbyllur gjatë natës, vonesa edhe në fluturime

Shqipëria

Moti i keq, edhe Rinasi mbeti i mbyllur gjatë natës, vonesa edhe në fluturime

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

Në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit nuk janë kryer uljet e avionëve gjatë natës.

Me anë të një postimi në Facebook, aeroporti njofton se pista ka qëndruar e mbyllur deri në orën 07:00 të mëngjesit.

Njoftimi i plotë:

?Përditësim 2

Njoftojmë pasagjerët se njoftimi për hapjen e pistës është shtyrë për sot në orën 07.00.

?Si pasojë, parashikohen vonesa të pacaktuara të fluturimeve të ditës së sotme, datë 14 Shkurt, për shkak të kushteve atmosferike.

? Do njoftojmë sërish për çdo ndryshim apo informacion tjetër.

Faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat