179 milion lekë shpenzime për 4 televizorë që kryemistri Rama të lidhet live

Shqipëria

179 milion lekë shpenzime për 4 televizorë që kryemistri Rama të lidhet live

Më: 5 mars 2021 Në ora: 21:08
Edi Rama

Kryeministria ka vendosur që të shpenzojë 179 milion lekë nga taksat e shqiptarëve për qejfet e kryeministrit Rama, siç është sistemi i televizorëve përmes të cilëve ai kryen ato që preferon t’i quajnë interpelanca, por që në fakt flet vetëm nga fillimi deri në fund.

Siç duket edhe në dokumentet e siguruara nga Albeu.com Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI), e drejtuar nga Mirilda Karçanaj, ka prokuruar blerjen e shërbimit të mirëmbajtjes së sallës së interpelancave në Kryeministri.

E cila nuk është gjë tjetër veç se lidhja live e Ramës me ministrat apo persona të tjerë me të cilën kryeministri synon të flasë, duke i transmetuar më pas live në ERTV.

Janë plotë 175 mijë dollarë, të cilat do të jepen për diçka mjaft të thjeshtë, të cilën e ofron çdokush që merr pak vesh nga teknologjia dhe përdorimi i internetit, qoftë edhe student i vitit të parë të Inxhinierisë Elektronike. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat