Shembet rruga me kalldrëm në lagjen Palorto në Gjirokastër, përmbyset makina e tonazhit të rëndë

Shqipëria

Shembet rruga me kalldrëm në lagjen Palorto në Gjirokastër, përmbyset makina e tonazhit të rëndë

Më: 25 mars 2021 Në ora: 18:35
Foto ilustrim

Një rrugë me kalldrëm është shembur në lagjen Palorto të Gjirokastrës.

Bazamenti anësor i rrugës së kalldremtë ka rënë në një gjatësi 3 metra duke shkaktuar dëmtime dhe rrëzimin e një automjeti.

Nga rrëzimi i makinës nuk ka pasur viktima, por vetëm një të lënduar lehtë.

Shkak i shembjes së rrugës ka qenë pesha e rëndë, pasi automjeti është këmbyer me një makinë të tonazhit të rëndë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat