Dimri “nuk do” të ikë, rinisin reshjet e borës në Dibër e Bulqizë

Shqipëria

Dimri “nuk do” të ikë, rinisin reshjet e borës në Dibër e Bulqizë

Më: 4 prill 2021 Në ora: 11:14
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kanë rinisur reshjet e borës në Dibër e Bulqizë.

Mëngjesi i sotëm ka risjellë reshjet e borës, të një pranvere të vonuar. Dimri që mbajti me kohë të mirë, duket se nuk po del kollaj.

Nga informacionet që kemi marrë, deri tani nuk ka pasur dëme në bujqësi e pemëtari.

Dëbora nuk ka ngjitur në asfalt, dhe trashësia në qytet shkon 5 cm, ndërsa në zona të thella me lartësi mbidetare më të madhe trashësia arrin në 15 cm.

Nuk ka probleme në rrugët nacionale, dhe në njësitë administrative. 

Image
Pamje nga vendi i ngjarjes
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat