Demi: Nuk ka qenie më dhjakëse se sa Rama, do të plotësojë egon e tij për mandatin e tretë

Shqipëria

Demi: Nuk ka qenie më dhjakëse se sa Rama, do të plotësojë egon e tij për mandatin e tretë

Më: 13 prill 2021 Në ora: 23:54
Enkel Demi

Në Tempora, gazetari Enkel Demi u shpreh se e gjitha kjo po bëhet vetëm që një njeri të plotësojë egon e tij të sëmurë për të marrë mandatin e tretë.

Demi: E gjitha kjo po bëhet vetëm që një njeri të plotësojë egon e tij të sëmurë për të marrë mandatin e tretë që të shkruhet në histori. Nëse kontrollon vullnetet tona politike, ai mund të bëhet edhe si shoku Enver, jo vetëm të punojë për mandatin e katërt.

Unë mendoj se njerëzit nuk janë më ata të para 30-40 viteve. Jeta jonë si gazetarë nuk do të ndryshojë shumë. Ndoshta do të jemi më të privilegjuar edhe financiarisht, por ai që është fermer dhe varet nga 400 mijë lekë në muaj, sigurisht që ka ndikim të madh.

Në lista mazhoranca ka banditë. Ne kemi një kryeministër që rri me çuba dhe ka marrë sjelljen e banditëve, por nuk ka qenie më dhjakëse se sa Rama. Është friks i madh. I bën të gjitha këto se ka frikë prej teje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat