Revoltohet Kristo: Ç’punë ka dikush se çfarë votoj unë? Është shkelur vota e lirë dhe e ndershme

Shqipëria

Revoltohet Kristo: Ç’punë ka dikush se çfarë votoj unë? Është shkelur vota e lirë dhe e ndershme

Më: 13 prill 2021 Në ora: 23:58
Erion Kristo

Në Tempora, pedagogu dhe aktivisti Erion Kristo u shpreh se problemi me daljen e të dhënave personale është fakti që vota nuk është më e lirë dhe e ndershme.

Kristo: Problemi që shoh këtu unë se është shkelur një parim shumë i shenjtë.

Problemi i madh këtu është se vota duhet të jetë e lirë dhe e ndershme. Këtu cenohet koncepti i votës.

Ç’punë ka dikush se çfarë votoj unë? Si mund të ekzistojë dikush që ta dijë se si votoj unë në zgjedhje?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat