Ja si do të jetë moti ditën e premte

Shqipëria

Ja si do të jetë moti ditën e premte

Më: 13 maj 2021 Në ora: 23:38
Foto ilustrim

Dita e premte do të karakterizohet nga mot i paqendrueshëm.

Përgjithësisht në qendër e veri do të mbizotërojnë vranësirat e ndërsa në jug dhe kthjellime.

Reshjet e shiut do të jenë të karakterit të shtrëngatave lokalisht dhe me rrufe në veriperëndim.

Duke ditur që jemi në stinën e pranverës reshjet kanë karakteristikë të nisin në orët me temperatura në rritje dhe përfundimi i tyre vjen i menjëhershëm.

Era do të mbizotërojë nga kuadrati i jugut e lehtë e përkohësisht mesatare. Valëzimi i forcës 3 ballë. 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat