Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e martë

Shqipëria

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e martë

Më: 24 maj 2021 Në ora: 23:55
Foto ilustrim

Java do të nisë me qarkullimin e masave ajrore të qendrueshme që sjellin temperatura të vërteta vere. Karakteristike këtë javë do të jenë kalimet e vranësirave shtresore të cilat më teper prezente do të bëhen të enjten e të premten. Dendësimi i tyre do të vijë mesditen e së premtes duke u pasuar nga reshje shiu të përkohshme në pjesën veriore të vendit.

Era fillimisht do të fryjë nga kuadrati i jugut por të mërkurën, do të kthejë nga veriperëndimi e lehtë e mesatare në brigjet detare. Valëzimi në detë i forcës 2 deri 3 ballë.

Temperaturat verore, do të zbehen ngadalë deri ditën e premte si më poshtë.

Duke shpresuar që jeni duke kaluar bukur nën rrezet e diellit ju dëshirojmë ditë të mbarë në vijim!

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat