Vranësira, reshje dhe stuhi afatshkurta breshëri, si do të ndryshojnë temperaturat ditën e sotme

Shqipëria

Vranësira, reshje dhe stuhi afatshkurta breshëri, si do të ndryshojnë temperaturat ditën e sotme

Më: 30 maj 2021 Në ora: 07:27
Ilustrim

Sipas MeteoAlb vijon ndikimi i masave ajrore të paqendrueshme mbi vendin tonë, ku veriu dhe pjesërisht zonat qendrore paraqiten me vranësira të dendura dhe shira të izoluar e të pakët, nuk përjashtohet mundësia edhe e ministuhive afatshkutra të breshërit.

Ndërsa mbrëmja sjellë përmirësim gradual të kushteve atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët të dominojë në pjesën më të madhe të Shqipërisë, por vranësirat mbeten të dukshme në zonat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit, por mesdita sjell rënie duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 8°C deri në 25°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi deri 45-50 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor, ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4-5 ballë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat