Soreca takon kryetarin e Gjykatës së Lartë: Përgëzime për zgjidhjen e çështjeve të prapambetura

Shqipëria

Soreca takon kryetarin e Gjykatës së Lartë: Përgëzime për zgjidhjen e çështjeve të prapambetura

Më: 24 qershor 2021 Në ora: 09:32
Foto nga takimi

Ambasadori i bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca këtë të enjte është takuar me Kryetarin e Gjykatës së Lartë,Sokol Sadushin.

Soreca përmes një postimi në rrjetin social Twitter shkruan se në këtë takim e ka përgëzuar për punën e bërë në uljen e çështjeve të prapambetura dhe hapjen e 3 vendeve të lira të Gjykatës Kushtetuese.

“Takova Kryetarin e Gjykatës së Lartë dhe e përgëzova atë për zvogëlimin e çështjeve të prapambetura dhe hapjen e 3 vendeve të lira të Gjykatës Kushtetuese.

Ne diskutuam edhe sfidat e Gjykatës në nivelin logjistik”, shkruan Soreca.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat