Njoftimi i rëndësishëm nga aeroporti “Nënë Tereza”

Shqipëria

Njoftimi i rëndësishëm nga aeroporti “Nënë Tereza”

Më: 20 korrik 2021 Në ora: 16:46
Aeroporti “Nënë Tereza”

Aeroporti “Nënë Tereza” ka bërë një njoftim të rëndësishëm për pasagjerët që udhëtojnë drejt Greqisë.

Në njoftim theksohet se për qytetarët është e detyrueshme të plotësohet formulari PLF 24 orë para udhëtimit

“Në vëmendje të pasagjerëve që udhëtojnë drejt Greqisë, aktualisht drejt Athinës dhe Kretës, ju rikujtojmë që është i detyrueshëm të plotësohet formulari PLF 24 orë para udhëtimit. Në rast se ky formular nuk plotësohet brenda këtij afati, nuk udhëtoni dot.
Ju lutem gjeni formularin në këtë link: https://en.aegeanair.com/passenger-locator-form/

Pasagjerët do të marrin një kod QR i cili do të përdoret nga Mbrojtja Civile Greke për identifikimin e testit Random Covid-19 pas mbërritjes. Familjet gjithashtu mund të pranohen me vetëm një e-mail të përbashkët konfirmimi PLF dhe gjithashtu mund të pranohen me kodin e tyre unik PFL/QR”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat