Kadilli zbulon dy politikanët e njohur që nuk duhet të jenë pjesë e opozitës së re

Shqipëria

Kadilli zbulon dy politikanët e njohur që nuk duhet të jenë pjesë e opozitës së re

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 21:00
Fatbardh Kadilli

Ish-kandidati për kryetar i PD-së, Fatbardh Kadilli u shpreh se një opozitë e re duhet të shkojë përtej Berishës dhe Metës.

Ai tha se mes këtyre dy figurave të rëndësishme të politikës ka pasur përherë një kanal komunikimi edhe në momentet më të vështira, por opozita e re duhet të shkojë përtej kësaj dysheje.

“Mes tyre ka pasur një kanal që lëngëzonte dashuri edhe në momentet e urrejtjes. Por kjo është jashtë interesit të një opozite të re.

Një opozitë e re duhet të projektohet përtej këtyre dy burrave”, tha ai për MCN Tv.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat