Përfaqësues të bizneseve në Vlorë takim me shefin e komisariatit, ja dy kërkesat e tyre

Shqipëria

Përfaqësues të bizneseve në Vlorë takim me shefin e komisariatit, ja dy kërkesat e tyre

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 20:50
Foto ilustrim

Përfaqësues të bizneseve në Vlorë kanë zhvilluar një takim me shefin e komisariatit të qytetit bregdetar.

Ata kanë paraqitur dy kërkesa sa i përket aktivitetit të tyre.

Përfaqësuesit kërkojnë që bizneset e tyre të qëndrojnë hapur deri në orën 02:00 të natës.

Sa i përket muzikës ata kërkojnë të lejohet deri në mesnatë në lokale e restorante.

Një javë më parë bizneset në Vlorë, kryesisht ato përgjatë Lungomares shprehën shqetësimin ndaj masave kufizuese ndaj tyre. Ato lejohen të punojnë deri në orën 00:00, ndërsa muzika lejohet deri në orën 23:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat