Përkeqësohet zjarri në Gorisht të Vlorës, flakët rrezikojnë puset dhe depot e naftës

Shqipëria

Përkeqësohet zjarri në Gorisht të Vlorës, flakët rrezikojnë puset dhe depot e naftës

Më: 8 gusht 2021 Në ora: 20:08
Pamje nga vendi i ngjarjes

Situata nga flakët në Gorisht është përkeqësuar, teksa zjarri ka marrë përmasa akoma edhe më të mëdha duke rrezikuar seriozisht puset e naftës dhe depot që gjenden në to.

Terreni kodrinor dhe era e fortë bënë përhapjen e flakëve. Mësohet se vetëm një zjarrfikëse nga Selenica ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për fikjen e flakëve.

Vatra e re e zjarrit u aktivizua rreth orës 18:00 në fshatin Gorisht.

Burime për Ora News bënë me dije se zjarri mendohet të jetë i qëllimshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat