Burimi: Rama mund të hyjë në histori vetëm duke ndryshuar fatin e kombit

Shqipëria

Burimi: Rama mund të hyjë në histori vetëm duke ndryshuar fatin e kombit

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 22:32
Genc Burimi

Në një intervistë për RTV Ora, analisti Genc Burimi, shprehet se nëse Kryeministri Edi Rama do që të futet në histori, fillimisht duhet të ndryshojë fatin e një kombi.

Ai thotë se nuk janë mandatet ato që vendosin nëse  një person hynë në histori apo jo.

Burimi: Nuk janë mandatet që bën, që vendos nëse hyn apo jo në histori. Hyrja në politikë është kur një shteti, një kombi, e cila ndryshon fatin e atij kombit. Po ashtu edhe Rama në Shqipëri, në këto tre mandate, nuk jemi sot në gjendje të themi diçka rrënjësore që të mbahet mend për shqiptarët. Në dy mandatet Rama do të mbahet mend për një largim të shqiptarëve dhe për këtë nuk hyn në histori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat