Zbardhen detaje rrëqethëse, e moshuara që humbi jetën pas zjarrit në Astir ishte dhunuar disa herë nga i biri

Shqipëria

Zbardhen detaje rrëqethëse, e moshuara që humbi jetën pas zjarrit në Astir ishte dhunuar disa herë nga i biri

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 08:55
Foto ilustrim

Në derën e familjes Osmënaj, policia kishte shkuar disa herë. Shkak i vizitës së bluve të komisariatit nr.6 ishin denoncimet e shumta të banorëve të këtij pallati, pasi Klodian Osmënaj e dhunonte dhe grindej shpesh herë me nënë e tij 62-vjecare Hava Osmënaj, e cila mbeti viktimë e tRagjedisë së mëngjesit të djeshëm.

Edhe pse e moshuara dhunohej vazhdimisht nga djali i saj ajo asnjëherë nuk kishte kërkuar urdhër mbrojtje, apo të kishte bërë kallëzim në polici për dhunë në familje.

Mësohet se viktima e tragjedisë së djeshme edhe pse dhunohej nga djali nuk nuk kish pranuar që të pajiset me urdhër mbrojtje edhe kur i ish ofruar, pasi sipas saj djali i saj agresiv dhe me probleme mendore kishte nevojë për përkujdesjen e saj.

Ndërkohë mësohet se ekspertët pas mbledhjes të të gjithë provave në banesën e shkrumbuar është në pritje të përgjigjes së ekspertizës për të mësuar  vatrën e parë të zjarrit.

Në pamundësi për të dalë nga dera, Hava Osmënaj, 62-vjeçe dhe Klodjan Osmënaj, 36-vjec, në caste paniku, u hodhën nga  ballkonj për t’u shpëtuar flakëve, ku Havaja, humbi jetën ndërsa djali i saj ndodhet në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat