Policia greke kap 256 kg marijuanë që vinte nga kufiri shqiptar, shoferi s'pranoi të ndalonte

Shqipëria

Policia greke kap 256 kg marijuanë që vinte nga kufiri shqiptar, shoferi s'pranoi të ndalonte

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 10:51
Policia greke kap 256 kg marijuanë që vinte nga kufiri shqiptar, shoferi s'pranoi të ndalonte

Policia greke kapi 256 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Policia pikasi në Igumenicë një automjet i cili vinte nga kufiri gjelbër dhe i ka bërë shenjë ndalese, por drejtuesi ka shtuar shpejtësinë.

Forca të shumta jane vene ne ndjekje te tij dhe kane arritur ta ndalojne perfundimisht ne Preveze, ku u ndalua shoferi, shtetas grek.

Brenda ne mjet u gjeten 8 çanta me 42 pako qe permbanin 256 kg 310 gram marijuane.

Brenda ne mjet dhe ne banesen e shoferit u gjeten edhe dy pako te vogla me 6.9 gram heroine. Si bashkepunetor eshte arrestuar edhe nje shtetas tjeter grek i cili eshte kapur Aitiloakarnania, ne bashkepunim me policine e Amfiloxias.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat