Çani parashikon se çfarë është i detyruar të bëjë Basha: Po ndjen që Berisha ka shumë fuqi!

Shqipëria

Çani parashikon se çfarë është i detyruar të bëjë Basha: Po ndjen që Berisha ka shumë fuqi!

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 15:25
Arian Çani

Përjashtimi i ish-kryeministrit Sali Berisha me vendim të kryedemokratit Lulzim Basha ka shkaktuar mjaft përplasje brenda PD-së.

Basha edhe sot theksoi se Berishën e përjashtoi Amerika. Pikërisht për këtë çështje është pyetur edhe gazetari Arian Çani, i cili shprehet se Basha e ndjen që duhet të bëjë diçka duhet të bëjë dhe është vënë në lëvizje.

PD ka deklaruar se përjashtimin e Berishës ia ka kërkuar Ambasada Amerikane?

Çani: Nuk ka thënë ndonjë gjë të re. Mjafton të kujtojmë që Basha ka thënë se ato që unë pashë për doktorin dhe familjen e tij ishin shumë të rënda dhe kjo ishte më e rëndë. Basha tani po ndjen që diçka duhet të bëjë. Po ndjen që Berisha ka shumë fuqi dhe Basha sado të jetë i mbrojtur është i detyruar të reagojë. Do jetë interesante të shohin se çfarë do nxjerrin për njëri-tjetrin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat