Bojkotuan Komisionin Hetimor, Alibeaj i kthehet PS-së: Këto janë përgjërimet për shtrirje dore

Shqipëria

Bojkotuan Komisionin Hetimor, Alibeaj i kthehet PS-së: Këto janë përgjërimet për shtrirje dore

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 16:56
Enkelejd Alibeaj

Përmes një deklarate për shtyp, kryetari i Komisionit Hetimor për Zgjedhjet e 25 Prillit, Enkelejd Alibeaj, ka akuzuar kreun e qeverisë Edi Rama se pasi ka vjedhur mandatet, po bën gjithçka të pengojë daljen e të vërtetës.

Nuk e prisja të ndodhte që në mbledhjen e parë duke ditur dhe përgjërimet për shtrirje dore dhe rikthimin e veprimatarisë në parlament. Ajo që ndodh është bojkot i parlamentit.

Rama ka vjedhur mandatet dhe po bën gjithçka të pengojë daljen e të vërtetës. Ne do ndjekim të gjitha hapat. Jam i vendosur që deri në fund që mungoset pa arsye 3 herë janë një shkak ligjor për të kërkuar zëvendësimin e tyre. Dua tu njoftoj se mbledhja tjetër e caktuar, do të jetë të premten ora 10.

Është ditë pune ku të gjithë ne të kryejmë detyrimin ndaj kushtetutës. Dritë dhe transparencë për atë qëndodhi në zgjedhjet e 25 prillit”, tha ndër të tjera Alibeaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat