Shoqërohen 5 policë në Tiranë, akuzat që rëndojnë mbi ta

Shqipëria

Shoqërohen 5 policë në Tiranë, akuzat që rëndojnë mbi ta

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 23:20
Ilustrim

Pesë efektivë të Policisë në Tiranë janë shoqëruar nga SHÇBA me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Ata dyshohet se kanë lejuar lokale hapur pas orës policore.

Gjithashtu dyshohet se kanë lejuar aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit dhe trafikimin e klandestinëve.

Përveç efektivëve, mësohet se janë shoqëruar edhe disa pronarë lokalesh dhe qytetarë të dyshuar për trafikim të emigrantëve të paligjshëm.

Shoqërimi i tyre ka ardhur pas një aksioni që po zhvillohet në disa qarqe të vendit, përfshirë këtu dhe Korçën ku u pezulluan nga detyra 6 efektivë, mes tyre shefi i qarkullimit dhe ai i komisariatit

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat