Policia tregon çfarë u gjet në makinën e djegur të autorëve, zbardhen pistat e hetimit për ekzekutimin e biznesmenit

Shqipëria

Policia tregon çfarë u gjet në makinën e djegur të autorëve, zbardhen pistat e hetimit për ekzekutimin e biznesmenit

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 09:04
Demir Backa

Qyteti i Fierit u trondit mbrëmjen e djeshme nga ekzekutimi me 16 plumba i 57-vjeçarit Demir Backa.

Ndërkohë policia bnë të ditur se në makinën e djegur të autorëve ëë u gjet në vendin e quajtur Daullas në Bay-pass, e cila ishte e tipit ‘C Class’ me portobagazh, policia ka gjetur 2 armë zjarri që dyshohet se janë përdorur për krimin, një kallashnikov dhe një pistoletë, të cilat janë çuar në laborator për ekzaminim. Në vendin e ngjarjes janë sekuestruar 16 gëzhoja.

Nga hetimet e deritanishme dyshohet se atentati mafioz është kryer për hakmarrje. Policia është përqendruar ne te shkuarën e Demir Backës dhe rezulton se disa muaj me parë ai ka prishur ekuilibrat dhe ka pasur një konflikt me një person me influence në Fier, i cili ishte subjekt i OFL.

Nga kamerat e sigurisë ka rezultuar se në atentat kanë marrë pjesë 2 persona. Kujtojmë se viktima është vëllai i ish-anëtarit të bandës së Fierit, Medi Backës, i cili është vrarë në 1997-ën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat