Kryebashkiaku i Mallakastrës kërkon gjykim të shkurtuar në Gjykatën e Posaçme

Shqipëria

Kryebashkiaku i Mallakastrës kërkon gjykim të shkurtuar në Gjykatën e Posaçme

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 11:54
Kryebashkiaku i Mallakastrës kërkon gjykim të shkurtuar në Gjykatën e Posaçme

Kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismaili, kërkon në Gjykatën e Posaçme gjykim të shkurtuar.

Sot ishte seanca paraprake ku SPAK kërkoi kalimin për gjykim të dosjes. Ismaili nuk ishte i pranishëm, ndërsa përfaqësohej nga avokati mbrojtes.

Seanca e radhës u caktua në datën 3 dhjetor.

Kryebashkiaku Ismaili akuzohet për falsifikim të formularit të dekriminalizimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat