"Gruaja e ministrit merr miliona", Sali Berisha flet me emra

Shqipëria

"Gruaja e ministrit merr miliona", Sali Berisha flet me emra

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 19:04
Sali Berisha

Nga Kurbini ku po mban Foltoren e radhës, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se Reforma në drejtësi nuk është aspak e mirë dhe shumica e shqiptarëve nuk i beson

Ai tha se dosjet sot në Gjykatën e Lartë përgatiten nga Delina Fico, e cila merr miliona dhe i trajton dosjes në kundërshtim me Kushtetutën

“Reforma në drejtësi nuk është aspak e mirë dhe shumica e shqiptarëve nuk i beson. A e dini ju se dosjet sot në Gjykatën e Lartë përgatiten nga një mafioze si Delina Fico, e cila merr miliona dhe i trajton dosjes në kundërshtim me Kushtetutën, pasi dosjet duhet trajtuar nga këshilltarë juridike të specializuar.

Ky është klubi i juristëve të PS-së të rekrutuar nga Saimir Tahiri me shokë. Delina i ma marrë dhe i ka futur në institutin e saj dhe merr miliona. Pra gruaja e ministrit të Brendshëm bën çfarë të dojë më këto dosje”, u shpreh Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat