I shpëtoi aksidentit, reagon truproja i Sali Berishës: Kjo është manovra që shmangu fatalitetin

Shqipëria

I shpëtoi aksidentit, reagon truproja i Sali Berishës: Kjo është manovra që shmangu fatalitetin

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 23:20
Sali Berisha

Pas përfshirjes së një prej makinave shoqëruese të Sali Berishës në një aksident në autostradën e Laçit, një reagim ka ardhur nga truproja e ish-kryeministrit, Ervis Tusha.

Tusha është shprehur se në autostradën Milot-Mamurras, një makinë “Benz” me targa të Kosovës ishte futur kundërvajtje.

Truproja shkruan se falë reagimit me shpejtësi të shoferit në makinën ku po udhëtonte Berisha, shmangu aksidentin. Sipas tij makina e tretë e shoqëruesve ka bërë një frenim tepër të shpejtë dhe për pasojë është goditur nga pas nga një makinë tjetër.

Reagim i Ervis Tushes, truproja ish-kryeministrit z. Sali Berisha në lidhje me aksidentin:

Pas takimit ne qytetin e Laçit, rreth ores 19:02, rruges ne kthim ne autostraden Milot-Mamurras, ne drejtimin tone vjen nje Mercedes i Bardhe 190 me targa te Kosoves, me shpejtesi ne kundravajtje. Fale aftesise te shoferit te makines se z. Sali Berisha u be e mundur shmangia e menjehershme e perplasjes, pasi makina ne kundravajtje ishte me shpejtesi tej normave te lejuara, po keshtu edhe dy makinat pas makines se z. Berisha, ndersa makina e trete e ndodhur balle per balle ka bere nje frenim te forte per ta shmangur ku si pasoje eshte goditur nga mbrapa nga nje mjet rastesor. E gjitha kjo ka ndodhur per shkak te shoferit qe po I jepte makines me shpejtesi ne autostrade ne korsine e gabuar. Fale zotit te gjithe jemi ne gjendje te mire shendetesore, perfshire doktor Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat