1 i vdekur e 4 të lënduar/ Përgjaket rruga e Rinasit pas përplasjes së ambulancës me veturën

Shqipëria

1 i vdekur e 4 të lënduar/ Përgjaket rruga e Rinasit pas përplasjes së ambulancës me veturën

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 07:15
Foto ilustrim

Supozohej të ishte një ditë feste, ajo e pavarësisë së Shqipërisë, por nisi me një lajm të keq që në minutat e para të datës 28.

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 00.20 në rrugën e Rinasit. 

Nga pamjet duket një ambulancë dhe një automjet tip Golf, të dy të bëra copash.

Nga raportimet e para thuhet se kemi të bëjmë me 1 të vdekur dhe 4 të plagosur.

Megjithatë pritet një njoftim zyrtar nga policia për të hedhur dritë mbi incidentin.

Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes së rëndë por forca policore dhe ambulanca kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat