Stuhi e reshje të shumta shiu në Lezhë, 15 fshatra mbeten në errësirë

Shqipëria

Stuhi e reshje të shumta shiu në Lezhë, 15 fshatra mbeten në errësirë

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:50
Foto ilustrim

Moti i keq ka përfshirë ditën e sotme disa qytete të Shqipërisë.

Moti i keq me stuhi e reshje shiu ka sjell probleme me furnizimin me energji elektrike ne fshatrat e Lezhës. Burime për Ora News, bëjnë me dije se prej disa orësh 15 fshatra të njësive administrative Dajc dhe Blinisht ndodhen ne errësirë dhe ende nuk dihet se kur mund te rikthehet energjia në këto zona.

Shkak i kësaj situate janë bërë defektet e shkaktuara nga moti i keq në rrjetin elektrik.

Po ashtu moti i keq ka përfshirë edhe qytetin e Vlorës, ku gjatë ditës ka pasur shira të dendur dhe rrebeshe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat