Përfshihet nga zjarri një banesë në Dervician, një e mitur e dëmtuar

Shqipëria

Përfshihet nga zjarri një banesë në Dervician, një e mitur e dëmtuar

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 21:31
Foto ilustrim

Është përfshirë nga zjarri një banesë në fshatin Dervician të Gjirokastrës. 

Gazetarja Brikena Metaj, raporton  se një vajzë rreth 16 vjeçe ka mbetur e dëmtuar. 

Nuk dihet ende gjendja e saj shëndetësore.

Mësohet se shkak i zjarrit është bërë ngrohja. Pritet që në minutat në vijim të dalin në dritë detaje të reja mbi këtë ngjarje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat