Kujdes nga gurët që bien në rrugë! Shirat e dendur shkaktojnë rrëshqitje dherash në disa akse

Shqipëria

Kujdes nga gurët që bien në rrugë! Shirat e dendur shkaktojnë rrëshqitje dherash në disa akse

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 14:01
Foto nga vendi i ngjarjes

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar rënie gurësh dhe inertesh në disa akse rrugore të Elbasanit.

Probleme ka pasur në aksin Elbasan-Gjinar dhe Cërrik -Gramsh-Mollë në Grabovë.

Megjithatë, raportohet se nuk ka pasur probleme në qarkullim, ndërkohë që firmat kontraktuese janë në terren dhe po punojnë për pastrimin e inerteve që bien here pas here në vende të caktuara.

Si pasojë e shirave dhe e prurjeve të mëdha, ka dalje të ujërave të përroit të Gurrës, Shushicë dhe ujërave të lumit Shkumbin, ku janë nën ujë gati 1 hektarë tokë bujqësore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat