Bora ‘pushton’ Pukën, izolohen disa fshatra

Shqipëria

Bora ‘pushton’ Pukën, izolohen disa fshatra

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 09:14
Foto

Reshjet e dëborës kanë përfshirë që prej mbrëmjes së kaluar bashkinë Pukë.

Gjatë orëve të para të mëngjesit janë pastruar segmentet rrugore të Qelzës dhe Qerretit.

Drejtuesve të mjeteve iu këshillohet të evitojnë lëvizjet nëse nuk kanë goma dimërore për shkak të rrëshqitjeve.

Në zonat e thella malore të Pukës raportohet për disa centimetër borë teksa nuk ka fshatra të bllokuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat