Makina del nga rruga dhe përmbyset në kanal, shpëton mrekullisht shoferi

Shqipëria

Makina del nga rruga dhe përmbyset në kanal, shpëton mrekullisht shoferi

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 13:33
Ilustrim

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në rreth-rrotullimin e Dimalit.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth orës 06:30 të mëngjesit të sotëm mjeti tip Ford,i cili ka dalë nga rruga dhe është përmbysur në kanal.

Burimet e policisë bëjnë me dije se mjeti me targa AA 602 XL,ka qënë duke udhëtuar me shpejtësi dhe lagështira e rrugës ka bërë që ai të humbasë kontrrollin e mjetit në kthesë.

Pas daljes nga rruga,mjeti që drejtohej nga 23-vjeçari R.B,ka përfunduar i përmbysur në kanal.

Kanë qënë banorët e zonës ata që pas përplasjes së mjetit e kanë ndihmuar 23-vjeçarin të dalë nga mjeti pa lëndime. 23-vjeçari ka shpëtuar mbrekullisht nga aksidenti i rëndë,ndërkohë që mjeti ështē shkatërruar plotësisht.

Ekspertët e policisë rrugore në vendngjarje kanë konfirmuar se shkak për këtë aksident është bërë shpejtësia jashtë normave të lejuara dhe lagështira.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat