OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm: Këto zona do të jenë pa drita nesër

Shqipëria

OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm: Këto zona do të jenë pa drita nesër

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 14:44
Foto ilustrim

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes, OSSH Sh.A, ka bërë me dije se ditën e nesërme do të ketë mungesë energjitike në disa zona në Tiranë.

Në njoftim thuhet se për shkak të një avarie në transformatorin e NST Farkë.

Në intervalin kohor 09:20-11:20 do të stakohet energjia në fiderat 20kV të NST Farkë.

Pa energji do të mbeten këto zona në Tiranë: Komuna Farkë (Pallatet pranë kopshtit Botanik), Stallat Sauk, TEG, Lundër,  Vilat; Natyra e Qetë, Mjull Bathore,Akacia Hills, rruga “Ullishtja”, zona pranë Liqenit të Farkës, Rezidencat Italiane, Zona Konvikti 4 rreth Qytetit  Studentit, Amfiteatri, Parku i Lorjave të liqenit, pjeserisht Mullet, Fikas

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat