Policia arreston 32-vjeçarin

Shqipëria

Policia arreston 32-vjeçarin

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 12:18
Ilustrim

Policia në Tepelenë ka vënë në pranga një 32-vjeçar që bëri një njoftim të rremë, duke improvizuar vjedhjen e një shume parash. Bëhet e ditur se personi i vënë në pranga me inicialet S.M., njoftoi policinë më 27 nëntor se disa persona i kishin hyrë në banesë dhe i kishin marrë 200 mijë lekë.

Por pasi policia organizoi punën për zbardhjen e ngjarjes, rezultoi se 32-vjeçari kishte bërë njoftim të rremë dhe se “ngjarja” ishte e improvizuar

Po nga hetimet rezultoi se 32-vjeçari është i implikuar  në veprimtari kriminale në fushën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit në banesën e tij, policia gjeti dhe sekuestroi 300 gramë cannabis sativa dhe një armë gjahu që e mbante pa leje.

Po ashtu, është proceduar penalisht edhe i ati i të arrestuarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat