Jepet vendimi përfundimtar për Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij

Shqipëria

Jepet vendimi përfundimtar për Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 16:00
Emiljano Shullazi

Apeli i Posaçëm ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për Emiljano Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij.

Shullazi do të vuajë 14 vjet burgim.

Ndërsa Endrit Qyqja 10 vjet burgim, Endrit Zela 10 vjet burgim dhe Blerim Shullazi 9 vjet burgim.

Emiliano Shullazi është dënuar me 14 vite burg për “gjobëvënie” dhe “grup të strukturuar kriminal”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat