Defekti në linjën Kalimash-Kukës lë pa drita qytetin dhe rrethinat, OSHEE rivë në punë nënstacionin

Shqipëria

Defekti në linjën Kalimash-Kukës lë pa drita qytetin dhe rrethinat, OSHEE rivë në punë nënstacionin

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 20:18
Foto ilustrim

OSHEE njofton se për shkak të një defekti në linjën OST Kalimash-Kukës, ka mbetur pa energji elektrike NST Rexhepaj, e cila furnizon me energji qytetin e Kukësit dhe rrethinat. 

Më tej bëhet e ditur se është bërë e mundur vënia në punë e nënstacionit dhe gradualisht po normalizohet situata e furnizimit me energji.

Njoftimi i OSHEE:

Mirmbrema. Për shkak të defektit në linjën e OST Kalimash-Kukës, ka mbetur pa energji NST Rexhepaj që furnizon me. energji qytetin e Kukësit dhe rrethinat e tij.
Pas manovrimeve, u bë e mundur vënia në punë e nënstacionit dhe gradualisht po normalizohet situata e furnizimit me energji në të gjtiha zonat e prekura nga defekti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat