Rama uron 8 Dhjetorin: Kjo ditë i dedikohet vetëm të rinjve, Tirana do jetë kryeqyteti euriopian në 2022

Shqipëria

Rama uron 8 Dhjetorin: Kjo ditë i dedikohet vetëm të rinjve, Tirana do jetë kryeqyteti euriopian në 2022

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 08:35
Edi Rama

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka uruar 8 Dhjetorin, Ditën e Rinisë.

Ai ka ndarë një video në rrjetet sociale duke shkruar se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve.

Rama thotë se në vitin 2022, Tirana do të jetë kryeqyteti Europian i Rinisë.

"Mirëmëngjes dhe me ditën që mbetet e re çdo vit, 8 dhjetori që i dedikohet vetëm të rinjve, e me Tiranën që në 2022-in do të jetë Kryeqyteti Europian i Rinisë, ju uroj një ditë të bukur," shkruan kryeministri krahas videos.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat