Evi Kokalari paralajmëron Bashën

Shqipëria

Evi Kokalari paralajmëron Bashën

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 14:22
Evi Kokalari

Aktivistja shqiptare Evi Kokalari, e cila është edhe anëtare e Komisionit të Përkohshëm të Rithemelimit të PD, i ka drejtuar një mesazh të fortë kryetarit të shkarkuar të PD, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, Kokalari shkruan se Basha duhet të lirojë zyrën, deri në datën 5 janar, në të kundërt do të përballet me vullnetin e 43,385 anëtarëve të PD.

“Zyrat e kryesisë së PD-së duhen liruar, në mënyrë që Komisioni i Rithemelimit të vazhdoj punën që i kanë besuar 4446 delegatët për të bërë.

Duke konsideruar që jemi në periudhë festash, data 5 Janar lë mjaftueshëm kohë që Lulzim Basha të paketoj dhe të dalë në mënyrë civile, pa krijuar incidente, ndryshe do të përballet vetë me vullnetin e 43,385 anëtarëve që votuan për shkarkimin e tij, dhe pse jo, me vetë popullin që ai pafytyrësisht e ka trajtuar si vegël për të ngritur vlerën e pazareve personale me Ramën.

Uroj që Basha ta marri shumë seriozisht këtë datë dhe mos ofendoj më as inteligjencën dhe as vullnetin e Shqiptarëve.”-shkruan Kokalari

Image
Dokument
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat