Nis seanca në Apelin e Posaçëm për ish-ministrin Lefter Koka - ja çfarë ka kërkuar

Shqipëria

Nis seanca në Apelin e Posaçëm për ish-ministrin Lefter Koka - ja çfarë ka kërkuar

Më: 2 janar 2022 Në ora: 11:02
Lefter Koka.

Ka nisur në Apelin e Posaçëm seanca për masën e sigurisë për ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka.

Koka ka kërkuar masa të lehtë sigurie. Gjithashtu mësohet se gjyqtari i seancës është Dhimitër Lara.

Ish-zyrtari i lartë i PS-së akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre në lidhje me abuzimet me inceneratorët.

Kujtojmë se Koka akuzohet për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës”, “Korrupsioni aktiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë”, “Korrupsioni pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale apo i veprimtarisë kriminale”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat