Rama: Do fillojë puna për rilindjen e Xhamisë së Plumbit në Shkodër

Shqipëria

Rama: Do fillojë puna për rilindjen e Xhamisë së Plumbit në Shkodër

Më: 17 janar 2022 Në ora: 19:23
Foto nga takimi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ndodhet në ceremoninë e restaurimit të xhamisë Et’hem Beu në Tiranë bashkë me kryeministrin Edi Rama.

Rama tha se pas kësaj xhamie do të fillojë puna për rilindjen e Xhamisë së Plumbit në Shkodër.

“Së shpejti do të fillojë edhe puna për rilindjen e Xhamisë së Plumbit në Shkodër. Më pas do të punojmë për rilindjen e Beratit, Shkodrës”, tha Rama.

Kurse presidenti turk dha një lajm të mirë, duke siguruar se do të gjendet një zgjidhje për xhaminë e Namazgjasë deri në muajin e Ramazanit.

“Xhamia Et’hem Beu reflekton një bukuri në mes të Tiranës. Shpresoj që deri në muajin e Ramazanit ta kemi zgjidhur edhe problemin e xhamisë së Namazgjasë. Do keni vepra të tilla që do vihen në shërbimin tuaj”, tha Erdogan.

I pritur nga dhjetëra qytetarë shqiptarë, mes tyre dhe besimtarë myslimanë që mbështesin presidentin turk, ky i fundit i ka falënderuar të gjithë për pritjen prej disa orësh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat