Berisha akuza ndaj Agron Kapllanajt: Ka marrë 32 milionë euro tendera nga PS

Shqipëria

Berisha akuza ndaj Agron Kapllanajt: Ka marrë 32 milionë euro tendera nga PS

Më: 18 janar 2022 Në ora: 00:57
Sali Berisha

Sali Berisha ka lëshuar akuza të forta ndaj kryetarit të PD në Fier, Agron Kapllanaj.

Ish-Kryeministri është shprehur se ku i fundit  ka përfituar miliona euro nga tenderat e Edi Ramës.

Berisha thotë se është kundër biznesit të demorkatëve, por është kundër bashkëpunimit të tyre në korrupsion në bashkëpunim me socialistët.

“Deputetët e partisë, ata që ndihen deputetë të PD, do të bashkohen me zgjedhësit e tyre, do të largohen nga Lul brava sepse aty janë në funksion të Edi Ramës. Do largohen nga një grup individësh, të cilët janë të lidhur me korrupsionin, tenderat, qeverinë aktuale. Ju i patë dje në Fier sesi një i vetëshpallur kryetar i Fierit, i emëruar nga Edi Rama, ishte fitues i 32 milionë tenderave nga bashkitë socialiste. Nuk jam kundër biznesit të demokratëve, por jam kategorikisht kundër bashkëpunimit të tyre në korrupsion me socilalistët.”- është shprehur Berisha në “Quo Vadis”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat