Infektohen nxënës e mësues, gjimnazi profesional i Korçës kalon në mësim online

Shqipëria

Infektohen nxënës e mësues, gjimnazi profesional i Korçës kalon në mësim online

Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:18
Foto ilustrim

Shkolla e Mesme profesionale e agrobiznesit Irakli Tërova në Korçë ka ndërprerë zhvillimin e mësimit fizik si pasojë e infektimeve nga coronavirusi.

4 mësues dhe sekretarja e shkollës kanë rezultuar të infektuar duke e bërë të pamundur që të zhvillohej mësimi ndërsa sipas të dhënave edhe 20 nxënës nga 180 kanë shfaqur simptoma ndaj në kushte të tilla është vendosur që mësimi të zhvillohet online deri në 28 janar.

Gjatë javës së kaluar në shkollat e Korçës niveli i mungesave të nxënësve ka arritur masën 7 %.

Ndërsa rreth 30 mësues kanë rezultuar pozitive me coronavirus por aktualisht mësimi vazhdon të zhvillohet rregullisht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat