Policia zbulon arsyen e vdekjes së 3-vjeçares, nis hetimi ndaj mjekut në Elbasan

Shqipëria

Policia zbulon arsyen e vdekjes së 3-vjeçares, nis hetimi ndaj mjekut në Elbasan

Më: 20 janar 2022 Në ora: 12:07
Foto ilustrim

Policia e Elbasanit ka proceduar penalisht mjekun e Spitalit të Elbasanit, pasi ka zbuluar se vdekja e fëmijës 3 vjeçe në Pediatri ka ardhur, për shkak të neglizhencës së trajtimit mjekësor.

Policia njofton se ka nisur procedimi ndaj mjekut 47-vjeçar G. A., pasi akuzohet për veprën penale “Neglizhenca në trajtimin mjekësor”.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan u procedua penalisht për veprën penale “Neglizhenca në trajtimin mjekësor”, shtetasi G. A., 47 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë mjek në Spitalin Rajonal Elbasan, pasi ditën e djeshme është dërguar në spital, në gjendje të rëndë për jetën, një shtetase e mitur 3 vjeçe, e cila pas disa orësh dyshohet se ka ndërruar jetë për shkak të neglizhencës në trajtimin mjekësor.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat