Rama mbledh në selinë rozë kryesinë e partisë, Kongresi i PS dhe zgjedhjet e pjesshme temat kryesore të diskutimit

Shqipëria

Rama mbledh në selinë rozë kryesinë e partisë, Kongresi i PS dhe zgjedhjet e pjesshme temat kryesore të diskutimit

Më: 20 janar 2022 Në ora: 14:00
Foto ilustrim

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në selinë e PS kryesinë e partisë. Çështjet që do adresohen në këtë mbledhje janë 2. 

E para ka të bëjë me organizimin e Kongresit të PS që do të zhvillohet të shtunën e ardhshme e do të shpalosen objektivat e qeverisë në këtë mandat qeverisës. 

Nga ana tjetër, në këtë mbledhje kryesie pritet të flitet edhe për zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 bashkitë e vendit të mbetur pa kryetar.

Gazetari Ergys Gjençaj raporton se është herët të flitet për emra konkretë, por paraprakisht, drejtuesit politik të qarqeve kanë marrë emra të propozuara nga baza e anëtarëve të partisë në bashkitë përkatëse dhe do të bëjnë vlerësimet e duhura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat