Curri: Ja si po bashkëpunon Rama-Basha për Bashkinë Shkodër

Shqipëria

Curri: Ja si po bashkëpunon Rama-Basha për Bashkinë Shkodër

Më: 22 janar 2022 Në ora: 07:48
Arjan Curri

Analisti Arjan Curri duke folur për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit, bën me dije se në prapaskenë po punohet që kryeministri Edi Rama ti falë Bashkinë e Shkodrës Lulzim Bashës.

Curri tregoi tre tre lëvizjet që do ndodhin, që kryeqendra e veriut në pushtetin vendor të qeveriset nga kandidati i Bashës, i cili sipas tij është biznesmen i fuqishëm dhe ka hedhur shumë lek.

"Në Shkodër Basha do kandidoj një biznesmen të fuqishëm që ka dhënë shumë lek.

Në zgjedhjet lokale njerëzit votojnë personin jo partinë. Hilja e dytë është që Rama do porosit të vetët të votojnë për Lulzim Bashën. E treta Yuri Kim, Escobar dhe të gjithë amerikanët do rrisin deklaratat kundër Berishës dhe kjo gjithësesi do godasë”, tha Curri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat