Aksidentoi për vdekje 68-vjeçarin, arrestohet shoferi

Shqipëria

Aksidentoi për vdekje 68-vjeçarin, arrestohet shoferi

Më: 22 janar 2022 Në ora: 17:02
Foto ilustrim

Një 36-vjeçar me iniciale A.I. është arrestuar nga policia pasi ka aksidentuar për vdekje këmbësorin B. Rr., 68 vjeç.

Policia bën me dije se materialet hetimore në lidhje me këtë çështje i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– A. I.,36 vjeç, pasi ka aksidentuar këmbësorin shtetasin B. Rr., 68 vjeç, i cili si pasojë e aksidentit ka humbur jetën;

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale”, thuhet në njoftimin e policisë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat